Categories

Chovatelé @PANGAMIN®

V praxi se často setkáváme s poruchami zažívání u psů a koček. Příčin může být mnoho, infekční či parazitární onemocnění, nevyvážená resp. nevhodná strava, metabolické poruchy aj.

U těchto pacientů, stejně tak jako u jedinců po jakémkoli chirurgickém zákroku, mám dobré zkušenosti s použitím Pangaminu jako doplňku stravy, pro jeho složení a efekt na organismus jako celek.

Co do obsahu zdraví prospěšných látek obsahují pivovarské kvasnice velké množství organicky vázaného železa, esenciální aminokyseliny, nenasycené mastné kyseliny, minerální látky (př. Ca, Mg, Na, K, P), stopové prvky aj.

Komplex vitaminů (hlavně skupiny B) a minerálních látek působí pozitivně na jaterní tkáň, mírní intenzitu zažívacích obtíží, zvyšuje chuť k příjmu krmiva (což bývá častým problémem v naší praxi) a jako celek Pangamin zlepšuje funkci imunitního systému a tím zlepšuje obranyschopnost organismu jako celku.

V péči o zdraví zvířat na prvním místě zůstává prevence, i proto svým klientům doporučuji preventivní podávání Pangaminu jejich zvířatům.

MVDr. Dáša Dvořáková

Naše zkušenosti s Pangaminem:

Každý kdo se zabývá chovem psů ví, že je často zapotřebí dodat ke krmení "něco navíc" Zejména při poměrně náročném období v životě štěňat a to po přechodu na pevnou stravu a později při odchodu do nového domova. V této pro štěně stresové situaci se často objeví u štěňátek průjem a nechutenství. Na doporučení mé známé, také chovatelky, jsem štěňátkům začala preventivně podávat Pangamin Bifi Plus. Musím říct, že jsem velmi spokojena. Podávání Pangaminu se mi osvědčilo také u březích a kojících fen, při pracovní i "výstavní" zátěži mých psů. V kterékoliv situaci, kdy je potřeba podpořit trávící systém a zlepšit či udržet celkovou kondici je Pangamin výborným pomocníkem. Naši psi jsou zdraví, vitální, veselí, mají výbornou kvalitu srsti. Fenky mívají početné vrhy a bezproblémově odchovávají štěňata. Věřím, že na tom má svou zásluhu právě i podávání Pangaminu.

Lenka Smutná
chovatelská stanice Flat Coated Retrívrů BLACK BRIANTA
www.brianta.com


Zkušenosti s Pangaminem mám, jen dobré. Omlouvám se, že budu stručná, ale už se chování pejsků nevěnuji, mám je jen a jen pro potěchu. Pangamin jsem dávávala pejskům už i jako štěňátkům, podporoval chuť k jídlu u "nejedlíků", myslím, že jim chutnal a vedlejší účinek byl takový, že naše fenky chytaly minimálně klíšťat, tedy fungoval také jako repelent. Nevím jaké má složení dnes, ale býval to 100% přírodní preparát, což se dnes málo vidí.

Jana Vilímková


Chtěla bych se s Vámi podělit o výbornou zkušenost s Pangaminem. U mého v té době asi pětiměsíčního labradorského retrievera, který neměl chuť k jídlu, u misky se tvářil utrápeně, několikrát od ní odcházel, asi 3 dny kdy jsem ho krmila z ruky, jsem si uvědomila, že tudy cesta nevede a já bych si tak zadělala na další problémy. Pejsek se podle mne musí naučit, že když dostane misku s krmením, měl by ji hned sníst. Proto jsem přemýšlela co bych mohla zkusit pro tak malé štěňátko. Zašla jsem do lékárny a zakoupila jsem balení pangaminu s pupalkovým olejem, který je výborný na srst. Dávkování si bohužel už nepamatuji, ale začala jsem na vyšších dávkách a myslím, že tak po týdnu až 14-ti dnech jsem začala dávky snižovat, až jsem přestala Pangamin úplně podávat. Od té doby jsme neměli s jídlem žádný problém.

Tady je odkaz na naše stránky, aby jste viděli jak malé štěňátko, které nechtělo moc baštit www.mailik.estranky.cz
S pozdravem

Radka Šťastná
Vyškov


Pangamin v naší stáji používáme již déle jak čtyři roky. Původně jsme ho podávali jen koním při rekonvalescenci nebo při metabolických poruchách, postupně jsme ale zjistili, že jeho využití je mnohem širší. Hříbata vzatá z pastvy pro obsednutí po něm získaly velice rychle hladkou srst a i starší koně rychleji přelínali. Dnes již přidáváme Pangamin všem koním jednou denně do krmení a jejich srst je i v zimě lesklá a hladká, takže některé nemusíme ani stříhat.

Renata Habásková
Praha


Pangamin je velmi dobra vec a viem ze aj u ludi má dobré výsledky. Nie je to všeliek ale určitě je vynikajucí pre vyčerpané koně po chorobe, s niektorými metabolickými poruchami a pod. Určitě by som ho doporučila ako podpornu terapiu a preventivně u podvyživených koni, alebo u koni s poruchami prijimania potravy.

S pozdravom Sasa
SK


U nás v oddíle dostávají pangamin skoro všichni koníci, tj. asi 15 koní. Můj koník dostává pangamin téměř pravidelně už přes rok a myslím, že se to na něm příznivě projevuje. Je to achal-teke, 12 let, ale když jsme si ho přivezli, byl zezačátku trošku nervák z nového prostředí. Moc nežral, strašně zhubnul. Tak jsem mu naordinovala pangamin, aby se dal trošku dohromady. To mě naučila moje maminka. Vždycky, když jsem měla nervy ze školy, tak mě cpala Pangaminem. Mě to pomohlo, tak proč ne koni? Asi po 14 dnech, co dostával Pangamin, tak konečně dobře žral a začal přibírat. Docela rychle si na tu chuť zvyknul. Zaléváme večerní krmení vodou, takže to mají zamíchané s otrubami nebo plevami. Teď když ho dostává pravidelně, tak má krásně jemnou a lesklou srst a dobrá kopyta. Jenom si myslím, že po něm trochu víc prdí ?. Dávám mu to i jako prevenci proti trávícím potížím (koliky) a vůbec má Pangamin i spoustu dalších vitamínů, minerálů.. Je dobrý i pro starší koně hlavně na trávení. Já pangamin užívám taky, na nervy, na zánět koutků, afty, když jsem nemocná. Prostě je to něco jako žen-šen a vřele doporučuji všem zvířatům a lidem jako přírodní léčivo.

Připojuji foto, jak vypadal, když jsme ho přivezli a letos na závodech.

Zlata Mužíková