Poruchy zažívání u psů a koček

V praxi se často setkáváme s poruchami zažívání u psů a koček. Příčin může být mnoho, infekční či parazitární onemocnění, nevyvážená resp. nevhodná strava, metabolické poruchy aj.

U těchto pacientů, stejně tak jako u jedinců po jakémkoli chirurgickém zákroku, mám dobré zkušenosti s použitím Pangaminu jako doplňku stravy, pro jeho složení a efekt na organismus jako celek.

Co do obsahu zdraví prospěšných látek obsahují pivovarské kvasnice velké množství organicky vázaného železa, esenciální aminokyseliny, nenasycené mastné kyseliny, minerální látky (př. Ca, Mg, Na, K, P), stopové prvky aj.

Komplex vitaminů (hlavně skupiny B) a minerálních látek působí pozitivně na jaterní tkáň, mírní intenzitu zažívacích obtíží, zvyšuje chuť k příjmu krmiva (což bývá častým problémem v naší praxi) a jako celek Pangamin zlepšuje funkci imunitního systému a tím zlepšuje obranyschopnost organismu jako celku.

V péči o zdraví zvířat na prvním místě zůstává prevence, i proto svým klientům doporučuji preventivní podávání Pangaminu jejich zvířatům.

MVDr. Dáša Dvořáková